עורך דין פינוי בינוי באזור

אמיר שטיינהרץ ושות’ הינו משרד עורכי דין ונוטריון בעל 18 שנות ניסיון בדיני מקרקעין ונדל”ן.

המשרד עוסק בעריכת הסכמי נדל”ן עסקי, קבוצות רכישה, מיסוי מקרקעין,תמ”א 38, פינוי בינוי, עסקאות קומבינציה ועוד.כל זאת תוך מקסום התמורה מהעסקה וייצוג נאמנה של לקוחותינו הנעשית תוך הקפדה בלתי מתפשרת על שקיפות, אמינות, זמינות ומעורבות אישית של מייסד המשרד, עו”ד אמיר שטיינהרץ, בכל תיק ותיק.

מה זה פינוי בינוי?

פינוי בינוי הוא תהליך התחדשות עירונית שבו מפנים בניינים ישנים ומוזנחים ובונים במקומם בניינים חדשים ומודרניים. הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה בין דיירים, יזם נדל”ן והעירייה. וכולל מספר שלבים החל מבקשת אישור הדיירים ועד קבלת האישור הסופי מהעירייה.

 • לפינוי בינוי מספר יתרונות ובהם– שיפור איכות החיים, הגדלת היצע הדיור, חיזוק הקהילה וכמובן הגברת הבטיחות והנראות של העיר ותושביה.
 • אולם ישנם גם מספר חסרונות ובהם– מדובר בתהליך ארוך ומורכב, הכולל קשיים בהתארגנות דיירים, התנגדויות מגורמים מעורבים,והרבה בירוקרטיה.

מה יוצא לכם מזה?

 1. דירה חדשה– בפרויקט פינוי בינוי שטח הדירה החדשה שתקבלו יהיה בד”כ גדול משמעותית משטח הדירה הישנה שלכם.בנוסף מדובר בדירה בטיחותית יותר מאחר והיא בעלת ממ”ד ונשענת על תשתיות חדשות וחזקות יותר.
 2. עליית ערך -בעקבות הפרויקט הערך של דירתכם צפוי לעלות בצורה משמעותית ביחס לדירתכם הישנה מאחר והמתחם חדש ומודרני יותר ובעקבות כך הביקוש אליו גדל משמעותית.
 3. עלייה ברמת החיים– במסגרת פינוי בינוי היזם לרוב מתחייב לערוך שיפוץ של המתחם כולו ולהוסיף שטחים ירוקים,מרכזים מסחריים, גינות ועוד..
 4. הטבת מס– לרוב, תהיו זכאים לפטור מלא ממס שבח החל על עליית הערך של דירתכם בעקבות הפרויקט.

למה חשוב להיות מלווה ע”י עורך דין?

להלן מספר סיבות מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין בעת פרויקט פינוי בינוי:

 • מורכבות משפטית – פרויקטי פינוי בינוי הם מורכבים מבחינה משפטית ודורשים הבנה מעמיקה של חוקים ותקנות רבים. כעורכי דין בעלי ניסיון בתחום נוכל להגן על זכויותיכם כדיירים ולוודא שאתם מקבלים את ההסכם הטוב ביותר עבורכם.
 • הבנה של ההסכם – הסכמי פינוי בינוי הם ארוכים ומורכבים, וקשה להבין אותם ללא ידע משפטי. אנחנו נוכל להסביר לכם את כלל סעיפי ההסכם ולוודא שאתם מבינים את המשמעויות של כל התחייבות שאתם נוטלים על עצמכם.
 • הגנה על זכויות הדיירים-יזמים וחברות בנייה עשויים לנסות לנצל את חוסר הידע שלכם כדי לקדם את האינטרסים שלהם. לכן מוטב שיהיה לכם עורך דין מנוסה שיוכל להגן על זכויותיכם ולוודא שאתם מקבלים את כל מה שאתם זכאים לו במסגרת הפרויקט.
 • ניהול משא ומתן – עורך דין בעל ניסיון יוכל לנהל משא ומתן יעיל מול היזם או חברת הבנייה ולוודא שתקבלו את התמורה הטובה ביותר עבור דירתכם.

מידע על פינוי בינוי באזור

אזור היא עיר קטנה יחסית.העיר מאופיינת בבנייה ישנה וותיקה, ברובה בניינים בני 4-5 קומות שנבנו בשנות ה-50 וה-60.בשנים האחרונות, העיר עוברת תהליך של התחדשות עירונית, במסגרתו מקודמים מספר פרויקטי פינוי בינוי.וכל זאת תוך עידוד ותמיכה של העירייה.

נכון להיום קיים פרויקט פינוי בינוי אחד באזור במתחם בן גוריון ובן צבי הכולל הריסת 366 דירות ישנות ובניית 1167 דירות חדשות במקומן.הפרויקט מקודם ע”י חברת בוני התיכון.

שאלות על פינוי בינוי באזור

מהי עמדתה ומעורבותה של עיריית אזור בפרויקטי פינוי בעיר?

עיריית אזור תומכת באופן עקרוני בהתחדשות עירונית ובפרט בפינוי בינוי, ורואה בכך כלי חשוב לשיפור איכות החיים בעיר.

כמה זמן לוקח לקדם לקדם ולהשלים פרויקט פינוי בינוי באזור?

משך הזמן הנדרש לקידום והשלמת פרויקט פינוי בינוי באזור יכול להשתנות בהתאם למספר גורמים וביניהם מורכבות הפרויקט, שיתוף פעולה מצד הדיירים ועוד מגוון גורמים אך בממוצע פרוייקט פינוי בינוי אורך בערך כ-5-7 שנים.

כמה פרויקטי פינוי בינוי יש באזור?

נכון לשנת 2023 ישנו פרויקט פינוי בינוי אחד באזור במתחם בן גוריון.

מה הרוב הדרוש לאישור תחילת פרויקט?

לצורך תחילת פרויקט פינוי בינוי נדרשת הסכמה של לפחות 2/3 מדיירי הבניין.

לשירותים ומידע רלוונטי נוסף:

שלבי תהליך פינוי בינוי באזור
01
תמונת מצב
ניתוח פוטנציאל פרויקט פינוי הבינוי במיקום בניינכם באזור (זכויות, היתרים, רשויות וכו').
02
ניהול מלא לאורך כל הדרך
ליווי הפרויקט תוך התייחסות להיבטים משפטיים ומסחריים.
03
קבלת המפתח ומסירת הדירה
מסירת מפתח לדירתכם החדשה באזור ועמידה לצד הדיירים בהמשך לסוגיות שונות.
יש לכם נכס לפני פינוי בינוי?
בדקו את זכויותיכם!
מלאו את הפרטים הבאים ואנו נחזור אליכם עוד היום

  דירה חדשה
  מרפסת חדשה
  ממ”ד חדש
  איכות חיים חדשה
  לחיוג מהיר
  mobile-phone
  לייעוץ בווצאפ
  mobile-whatsapp
  תחזרו אליי
  mobile-email