עורך דין פינוי בינוי בנס ציונה

אמיר שטיינהרץ ושות’ הינו משרד עורכי דין ונוטריון בעל 18 שנות ניסיון בדיני מקרקעין ונדל”ן. המשרד עוסק בעריכת הסכמי נדל”ן עסקי, קבוצות רכישה, מיסוי מקרקעין, תמ”א 38, פינוי בינוי, ועוד..

משרדנו מתמחה במיוחד בליווי וייצוג פרויקטי פינוי בינוי, עם דגש על תפקידנו כעורך דין פינוי בינוי בנס ציונה.

על מנת למקסם את התמורה מהעסקה ובכדי לייצג נאמנה את לקוחות משרדנו, אנו שוזרים את הליווי המשפטי עם היבטים מסחריים ועם היבטי מס. וזאת, תוך הקפדה על שקיפות, אמינות,ומעורבות אישית של מייסד המשרד, עו”ד אמיר שטיינהרץ.

מהו פינוי בינוי בנס ציונה?

פינוי בינוי הוא תוכנית התחדשות עירונית שבה לוקחים מתחם מגורים ישן בנס ציונה והורסים את בנייני המגורים הישנים שבו ובמקומו בונים מתחם חדש עם בניינים חדשים, גדולים וחזקים יותר.

תוכנית פינוי בינוי כוללת מספר שלבים:

 1. שלב מקדמי – אסיפת דיירי הבניין ובדיקת הימצאות רוב מיוחס של הדיירים המסכימים לפרויקט.
 2. הכרזה על מתחם פינוי בינוי– בשלב זה היזם מגיש בקשה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה וזו בודקת את הפרטים ואם היא מאשרת את הבקשה היא מועברת לוועדה להתחדשות עירונית. אם הוועדה להתחדשות עירונית מאשרת את הבקשה אז היא ממליצה לממשלה להכריז על מתחם פינוי בינוי. ואז ניתן להתחיל בפרויקט.
 3. תכנון – לאחר ההכרזה היזם מכין תוכנית בניין עיר(תב”ע) בו הוא כולל את פרטי הפרויקט.
 4. פינוי ובנייה– הדיירים מתפנים מהבניין והקבלן מתחיל בהריסת המבנה הישן ובניית המבנה החדש במקומו.
 5. אכלוס– חזרת הדיירים הישנים ודיירים חדשים לפרויקט החדש.

מה יוצא לכם מזה?

 • דירה חדשה, גדולה ובטוחה יותר– במקום דירתכם הישנה אתם תקבלו דירה חדשה, גדולה יותר, שיש בה ממ”ד ,במבנה שזה עתה נבנה ועומד בכל תקני הבטיחות.
 • שיפור איכות החיים בסביבת מגוריכם– במסגרת פרויקט פינוי בינוי היזם בד”כ נדרש להוסיף מסביב למתחם שטחים ירוקים,גינות ציבוריות,מרכזים מסחריים ועוד..
 • פיצויים – היזם מחויב לשלם לכם פיצויים בגין שכר דירה בכל תקופת הפרויקט. בנוסף הוא גם צריך לשלם לכם את עלויות ההובלה בגין המעבר ועוד שלל פיצויים שתלויים בכל מקרה באופן פרטני.
 • הטבת מס– במרבית המקרים קיים פטור ממס על השבח של דירתכם כתוצאה מהפרויקט.

למה חשוב להיות מלווה ע”י עורך דין?

פינוי בינוי הוא תהליך מורכב ורגיש, ועשוי להיות בעל השלכות משפטיות וכלכליות משמעותיות עבורכם כדיירים. ליווי של עורך דין פינוי בינוי המתמחה בתחום פינוי בינוי הוא חשוב להגנה על זכויותיכם לאורך התהליך, מכמה סיבות:

 • הבנה מעמיקה של התהליך-כעורכי דין בעלי ניסיון בתחום הפינוי בינוי אנחנו מבינים את ההליך המורכב, את השלבים השונים ואת הזכויות והחובות של הדיירים בכל שלב. ויודעים לתת מענה לכל בעיה משפטית שעלולה לצוץ לאורך הדרך.
 • משא ומתן מול היזם– אמנם היזם הוא זה שמבצע עבורכם את הפרויקט וחשוב לפעול יחד איתו בשיתוף פעולה אבל בד בבד חשוב לזכור שמטרת היזם היא בסוף להרוויח. ולעיתים האינטרסים שלכם עלולים להתנגש. לכן חשוב שיהיה לכם עורך דין מנוסה שינהל עבורכם משא ומתן וישמור על זכויותיכם המשפטיות והכלכליות בתהליך.
 • הגנה על זכויות הדיירים וייצוג מול הרשויות– חשוב שיהיה לכם עורך דין מנוסה בתחום זה שידע להתמודד עם כל בעיה משפטית שמתעוררת- בין אם זה תהליך כריתת החוזה ובין אם זה ייצוג שלכם מול הרשויות.

למידע נוסף על עורך דין דיירים.

מידע על פינוי בינוי בנס ציונה

נס ציונה היא עיר בעלת פוטנציאל גבוה לפרויקטים מסוג פינוי בינוי ואחת הערים המובילות בישראל בתחום ההתחדשות העירונית.

נכון לשנת 2023, ישנם מספר מתחמי פינוי בינוי בנס ציונה:

 • מתחם הטייסים-בן צבי: תוכנית פינוי בינוי ראשונה אושרה בנס ציונה לאחר עשור. התוכנית כוללת פינוי של 144 דירות בבניינים ישנים ובניית 550 דירות חדשות.
 • מתחם יד אליעזר: תוכנית פינוי בינוי כוללת פינוי של 160 דירות בבניינים ישנים ובניית 480 דירות חדשות.
 • בנוסף ישנם עוד מספר מתחמים ברחבי העיר בקידום וביניהם– מתחם הטייסים-ההסתדרות, מתחם העצמאות, מתחם אצ”ל-מרגולין ועוד מספר פרויקטים הכוללים בסה”כ אלפי יחידות דיור חדשות.

שאלות על פינוי בינוי בנס ציונה

מהי עמדתה ומעורבותה של עיריית נס ציונה בפרויקטי פינוי בעיר?

עיריית נס ציונה רואה חשיבות רבה בהתחדשות עירונית ובפרויקטי פינוי בינוי. העירייה מקדמת תוכניות פינוי בינוי במספר מתחמים ברחבי העיר, ופועלת בשיתוף פעולה עם יזמים ודיירים על מנת לקדם את התהליך בצורה יעילה ומיטבית.

כמה זמן לוקח לקדם לקדם ולהשלים פרויקט פינוי בינוי בנס ציונה?

משך הזמן לקידום והשלמת פרויקט פינוי בינוי בנס ציונה יכול להשתנות בהתאם למספר גורמים, כגון- מורכבות התוכנית, שיתוף פעולה עם דיירים, יכולות היזם ועוד.. ככלל ניתן לומר שבממוצע התהליך עשוי לקחת בערך חמש שנים.

כמה פרויקטי פינוי בינוי יש בנס ציונה?

נכון לשנת 2023 , ישנם 2 פרויקטי פינוי בינוי שאושרו ועוד מספר פרויקטים שמחכים לאישור.

מה הרוב הדרוש לאישור תחילת פרויקט?

נדרש אישור של 2/3 מהדיירים. כלומר- 66%.

מהם זכויות הדיירים? האם מקבלים פיצוי?

הדיירים זכאים לקבל דירה חדשה, דירה חלופית במהלך הפרויקט עד שיחזרו חזרה לדירתם, פיצוי על עלויות הובלה ועוד מגוון פיצויים פרסונליים הקשורים לכל מקרה לגופו.

שירותים נוספים שמשרדנו מספק בנס ציונה:

התהליך שלנו לליווי פינוי בינוי בנס ציונה
01
תמונת מצב
ניתוח פוטנציאל פרויקט פינוי הבינוי במיקום בניינכם בנס ציונה (זכויות, היתרים, רשויות וכו').
02
ניהול מלא לאורך כל הדרך
ליווי הפרויקט תוך התייחסות להיבטים משפטיים ומסחריים.
03
מפתח ומסירה
מסירת מפתח לדירתכם החדשה בנס ציונה ועמידה לצד הדיירים בהמשך לסוגיות שונות.
יש לכם נכס לפני פינוי בינוי?
בדקו את זכויותיכם!
מלאו את הפרטים הבאים ואנו נחזור אליכם עוד היום

  דירה חדשה
  מרפסת חדשה
  ממ”ד חדש
  איכות חיים חדשה
  לחיוג מהיר
  mobile-phone
  לייעוץ בווצאפ
  mobile-whatsapp
  תחזרו אליי
  mobile-email