מושגי מקרקעין

קבלן

חפש לפי מילה

חזרה

קבלן

קבלן בניין הוא האדם אשר מרכז תחתיו את כלל האחריות לביצוע עבודות הבנייה (או השיפוץ, תמ"א וכו') בפועל. על פי רוב, הקבלן מקבל את תוכניות הבנייה מהיזם (לאחר שעברו אישורי מהנדסים כמובן) זאת לאחר שקיבל עליו את התנאים וקבע את המחיר בהצעת מחיר שהוגשה מראש (בפרויקטים גדולים לגופים ציבוריים בחירת הקבלן תיעשה באמצעות מכרז על פי חוק).

משרד הבינוי והשיכון מאגד תחתיו את כל רשימת הקבלנים המוסמכים (שעברו גם הכשרה רשמית ע"י המדינה) בישראל, לכל קבלן מוסמך ישנו מספר סימוכין אשר מעיד על כך שהוא אכן מוכר למדינה כקבלן מקצועי. במקרים בהם הלקוח בוחר את הקבלן ישירות (בפרויקטים בהם לא מעורב יזם), חשוב לבדוק שאכן מדובר בקבלן מוסמך שרשיונו בתוקף וכמו כן מומלץ גם לבקש לראות עבודות קודמות או לשוחח עם לקוחות מעברו.

הקבלן הוא זה שאמון על הזמנת כלל החומרים הנדרשים לביצוע וכמו כן, ירכז תחתיו את כל בעלי המקצוע השונים אשר מעורבים בפרויקט (חשמלאים, אינסטלטורים, קבלני שלד וכו'). הקבלן אחראי גם לעמידה בלוח הזמנים שנקבע להשלמת הפרויקט ולפיכך הוא מחויב לסיים את כלל העבודות בשטח בזמן, במקרה של איחור במסירה הקבלן יהיה זה שיישא בהוצאות בגין העיכוב

קבלן

עוד מושגים בנושא:

03-381-9876
wemake whatsapp היי, צריך עזרה?
משרד עורכי דין אמיר שטיינהרץ wemake whatsapp
wemake chat שלום

wemake chat ?איך אפשר לעזור
תחילת שיחה
Powered by wemake