מושגי מקרקעין

קבוצת רכישה

חפש לפי מילה

חזרה

קבוצת רכישה

באופן משפטי, קבוצת רכישה אינה מוגדרת כישות אחת אלא כהתארגנות של יחידים אינדיבידואלים סביב מטרה משותפת – להקים מבנה מגורים ללא מעורבותו של יזם חיצוני וללא הצורך ברכישה מקבלן. מעצם קיום הקבוצה נחסכות עלויות הרווח היזמי (של היזם או הקבלן) ובכך הקבוצה יכולה לחסוך עד 20% ממחירי הנכסים בשוק.

לעיתים, אחת מהמטרות מלבד הוזלת העלויות כמובן, היא האפשרות לבחור את השכנים בבית המגורים החדש שיוקם. היחסים בין האנשים הנכללים בקבוצת הרכישה מעוגנים בחוזים משפטיים, בהם ייקבעו זכויותיהם וחובותיהם של כלל המשתתפים ובין היתר גם הליך קבלת ההחלטות בקבוצה.

קבוצת הרכישה יכולה להתארגן באופן עצמאי (למשל קבוצת מכרים) או דרך חברה העוסקת בארגון קבוצות רכישה. במסגרת ההתארגנות על הקבוצה מוטלת האחריות למציאת הקרקע המיועדת לביצוע הפרויקט, תוך מחקר משפטי וכלכלי מעמיק בעניין, קבלת הצעות מחיר מקבלנים שונים (גם בחירת המבצע בפועל כמובן) ובאם מדובר בפרויקט להשקעה גם את הרוכשים הפונטציאליים.

באחריותה של קבוצת הרכישה והפרטים בה, לדאוג להשקעה כלכלית ראשונית לצורך רכישת הקרקע עליה יבוצע הפרויקט. כלומר, על מנת להתחיל בביצוע עבודות הבנייה בשטח, הקרקע חייבת להיות בבעלות הקבוצה ולפיכך תחילת העבודה לא תתאפשר אם הקרקע לא נרכשה במלואה.

ישנם שלבים רבים בתהליך המסועף להקמת קבוצה רכישה והשלכות רבות לצעד שכזה אותם חשוב לדעת מראש.

קבוצת רכישה

עוד מושגים בנושא:

03-381-9876
wemake whatsapp היי, צריך עזרה?
משרד עורכי דין אמיר שטיינהרץ wemake whatsapp
wemake chat שלום

wemake chat ?איך אפשר לעזור
תחילת שיחה
Powered by wemake