מושגי מקרקעין

טאבו

חפש לפי מילה

חזרה

טאבו

טאבו הינו הכינוי העממי ללשכת רישום המקרקעין בישראל שנמצאת תחת משרד המשפטים, זהו הגוף המרכז תחתיו את כל המידע העדכני והקיים בעניין כלל נכסי הנדל"ן בארץ ובעליהם החוקיים. כלומר, כל אדם או גוף פיננסי בעל זכות על קרקע או נכס מסויימים רשומים בטאבו על כל נכסיהם, זכויותיהם וכמו כן גם החובות החלות על אותו הנכס (כדוגמת משכנתאות, עיקולים וכדומה).

ישנן מספר לשכות רישום מקרקעין (כולן כפופות לרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין בישראל) והן נמצאות בערים מרכזיות. החלוקה בין הלשכות היא על פי איזורים וכך למעשה לכל איזור בארץ יש את לשכת רישום המקרקעין האחראית לתיעוד המידע לגבי כל נכסי הנדל"ן באותו איזור.

על מנת לזהות את מיקומם המדויק של נכסים בלשכת רישום המקרקעין הנכסים מחולקים באופן מספרי למספר הגוש, חלקה ותת חלקה אשר מהווים את תעודת הזהות המלאה של הקרקע או הנכס יחד עם שאר הפרטים הקיימים בעניינו.

רישום בטאבו מכיל את הפרטים המלאים בגין הנכס כגון מיקומו, גודלו, אופי השימוש בו, מבנים, תכניות בניין עיר, בעליו החוקיים, הערות אזהרה ועוד. בכל צעד הקשור ברכישת או מכירת נדל"ן יש ודאי לבדוק ראשית את הרישום בטאבו באמצעות הוצאת נסח טאבו וכמובן להגיש בקשה ולתעד באופן חוקי ומסודר את הפעולות הננקטות בעניינו בהווה.

מאגר המידע המרוכז תחת המונח הגדול טאבו, הינו מאגר ציבורי ולפיכך למעשה כל אדם, בין אם בעלים של נכס או לאו, רשאי להוציא נתונים בעניין נכס מסויים או מספר נכסים באותו איזור על ידי הגשת בקשה ללשכת רישום המקרקעין המטפלת.

טאבו

עוד מושגים בנושא:

03-381-9876
wemake whatsapp היי, צריך עזרה?
משרד עורכי דין אמיר שטיינהרץ wemake whatsapp
wemake chat שלום

wemake chat ?איך אפשר לעזור
תחילת שיחה
Powered by wemake