ASTLaw

הטעויות הנפוצות בקרב מוכרי דירות

מכירת דירה היא עסקה כלכלית גדולה- מרגע ההחלטה ועד שהדירה מצליחה להימכר מדובר בתהליך מורכב עם אספקטים רבים אותם צריך לקחת בחשבון. מוכרים מבצעים לא מעט טעויות שעולות להם הרבה כסף או אפילו בפיצוץ העסקה- לפניכם הנפוצות ביותר

לא בודקים את נסח הטאבו

נסח הטאבו (של לשכת המקרקעין) הוא מסמך מאוד חשוב עבור הקונים הפוטנציאליים ואם יש בו טעות רישום אתם תצרכו לצאת לדרך משפטית שלא תמיד תהיה קלה. באופן הגיוני, על מנת שתוכלו למכור דירה היא קודם כל צריכה להיות רשומה על שמכם.

את הנסח עצמו ניתן להוריד בקלות באינטרנט, תמורת תשלום סמלי ובמתן פרטים של מספר גוש וחלקה, אך אם ישנה בעיה כלשהי תצטרכו לפנות לעורך דין- זו יכולה להיות טעות בפרט זיהוי כלשהו, דירה חדשה ולכן עוד לא התבצע בכלל הרישום בטאבו או טעות בפרטי הדירה.

לייעוץ ושאלות נוספות - השאירו פרטים

  שם*
  טלפון*
  הודעה

  ממהרים לחתום על זיכרון דברים

  בעת חתימה על זיכרון דברים, טרם החתימה על הסכם המכר, שני הצדדים חשופים לסיכונים אבל המוכר מסתכן יותר. הקונה מעביר סכום לא גבוהה במעמד החתימה ויכול על סמך זה לרשום הערת אזהרה בטאבו, דבר שימנע מהמוכר להחליט למכור את הדירה לקונה אחר במקרה של אי הסכמה. יש לקחת בחשבון שמחיקת ההערה דורשת צו משפטי. אם בכל זאת החלטתם לחתום, תתייעצו עם עורך דין מכירת דירה שידאג לבצע בדיקות משפטיות הכרחיות. 

  טעויות בקרב מוכרי דירות

  לא לוקחים בחשבון את כל העלויות

  כאשר מוכרים דירה ומחשבים רווח, לא מעט שוכחים להוריד עלויות שונות שהיו חלק מסגירת העסקה. למשל, אם השתמשתם בשירותיו של מתווך, אחוז מסוים מסכום המכירה ילך כתשלום על השירות (עד 6% בדרך כלל) וגם שכר הטרחה של עורך דין מקרקעין צריך להיחשב בהוצאות.

  מעבר לכך, תצטרכו לשלם מיסים שונים. לדוגמא מס שבח שעשוי להיות גבוהה מכיוון שהוא מחושב כ-25% מתוך השבח שנוצר בעת המכירה או היטל השבחה אותו תדרשו לשלם אם בדירה שלכם אושרו זכויות או הקלות בניה שונות.

  רק על ידי תכנון מס נכון תוכלו לדעת מה יהיה הרווח האמיתי שלכם מהמכירה וגם לחסוך לא מעט כסף. כמו כן, תמיד תוכלו להיעזר בעורך דין ולבדוק האם אתם זכאים להקלות מסוימות- למשל פטור ממס שבח.

  חותמים על הסכם ללא עורך דין

  שימוש בשירותיו של עורך דין מקרקעין הוא צעד קריטי היות ותפקידו הוא להגן על הזכויות שלכם, לבדוק האם קיימות בעיות ברישום הדירה,  לתת ליוויי משפטי, לבחון את הרוכשים, לנסח הסכם מכר תוך ביצוע משא ומתן וגם לדאוג לפרמטרים של מיסוי מקרקעין, נסח טאבו, מס שבח ועוד. עו"ד מקצועי יכול להציף בעיות אשר בסופו של דבר יחסכו לכם המון כאב ראש וכסף.

  המסמכים עליהם תצטרכו לעבור טרם החתימה על ההסכם הם רבים ולא תמיד ברורים משפטית, לאחר החתימה על ההסכם אי אפשר לבצע שינויים לכן חשוב שעורך הדין יסביר לכם את הסעיפים השונים ושלא תחתמו על משהו שאתם לא מבינים.

  פרמטר נוסף שעליכם לקחת בחשבון במידה ובמקביל למכירת הדירה אתם גם קונים אחת אחרת הוא פריסת תשלומים נכונה הן של הכסף אותו תקבלו מהקונה והן של התשלומים על הדירה החדשה. בגלל שבדרך כלל זה ייעשה במקביל, עורך הדין ידאג כי לא תמצאו את עצמכם בפיגור בתשלומים במידה והקונה שלכם לא שילם בזמן.

  משרד עורכי דין אמיר שטיינהרץ ושות' בעל ניסיון של למעלה מ-15 שנות ניסיון בליווי עסקאות מכר מקרקעין וישמח לסייע לכם בפרמטרים הרבים הקשורים במכירת הדירה.

  אמיר שטיינהרץ ושות' - משרד עורכי דין מקרקעין ותמ"א 38
  30 יונ, 2022
  'אמיר שטיינהרץ'

  עו"ד שטיינהרץ, מייסד המשרד, הינו עורך דין ונוטריון בעל וותק של כ-15 שנה בדיני מקרקעין ונדל"ן.

  השאירו תגובה

   03-381-9876
   wemake whatsapp היי, צריך עזרה?
   משרד עורכי דין אמיר שטיינהרץ wemake whatsapp
   wemake chat שלום

   wemake chat ?איך אפשר לעזור
   תחילת שיחה
   Powered by wemake